Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 3x04

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

3x04 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 3x04   3x04 EmptyΔευ Απρ 22, 2013 5:42 pm

Ενταξει αυτο το επεισοδιο ανεβασε στροφες.
Και...εναρξη επεισοδιου.
Μαλ#ακα ποιος το περιμενε να λυπηθω τον Τζειμι τοσο συντομα μετα τα ανοσιουργηματα που εχει κανει? Καλα βεβαια οποιον φουκαρα και να επεφτε στα χερια αυτων των τερατων θα τον λυπομουν,αντε με 1-2 εξαιρεσεις.
Σκηνες στα χιονια που τις βαριεμαι...Ο Βερις με τρομακτικες διαθεσεις εκδικησης affraid- οχι βεβαια πως δεν εχει λογο,η Σερσει για μια φορα εχει δικιο που λεει οτι η Μαρτζερι βρισκει τις ιστοριες του Τζεφρι μακαβριες (και κυριως το γελιο του που δειχνει τι σαδισταρος ειναι),αλλα ειναι αρκετα εξυπνη για να το παιξει εκστασιασμενη και τ'αλλο το ζωο περα βρεχει pppppppp Αμ ο λαος που ξαφνικα τον αγαπαει? livan Καλα η Σερσει ενθουσιαστηκε δεν το συζητω. gelio Παντως η συζητηση με την αγκαθοβασιλισσα της εξυσε πληγες. Τις οποιες ο μπαμπακας δε βλεπω να νοιαζεται να επουλωσει.
Varys-queen of thrones τι ντουετο! Παιδια μπορει να προσπαθειτε να τα βαλετε με τον Λιτλφινγκερ,αλλα μην υποτιμαμε την καταχθονια εξυπναδα του to kapelo tou gianni Που ο Βερις δεν την υποτιμα δλδ.Παντως η καημενη η Σανσα καταχαρηκε με τις προοπτικες που τις ανοιξε η Μαρτζερι κατοπιν των συμβουλων της γιαγιας προφανως.Αν ηξερε ορισμενες λεπτομερειες για τον Λορας δεν ξερω αν θα χαιροταν τοσο βεβαια... sfirizi
Αρπα την καθικι,βρωμοανωμαλο σιχαμα Κραστερ! Καλα εκει που του τα ειπε χυμα και τον μαχαιρωσε ο αλλος δεν μπορω να πω οτι δε χαρηκα... αν και ειναι ατιμο να στρεφεσαι εναντιον του οικοδεσποτη σου...αλλα τετοιο καθαρμα που ηταν! Αμ οι αλλες που κλαιγανε! Σιγα τον πατερα-συζυγο διαμαντι που χασατε βρε κοιμισμενες. Τον καημενο το γερο-Μορμοντ ομως klaps Στον υπουλο που τον μαχαιρωσε: ψοφος! Ο Σαμ με απογοητευσε λιγο που βασικα ετρεξε να βουτηξει τη γκομενα που του γυαλισε και να σωθει No
Και...το τελος affraid Shocked wtf to kapelo tou gianni
Γουα! Πιο επικ απλα δε γινεται!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

3x04 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3x04   3x04 EmptyΔευ Απρ 22, 2013 7:10 pm

Τα έχω δει όλα αλλά μέσα σε ελάχιστες μέρες οπότε γι'αυτό και δεν σχολίασα. Πριν λίγα λεπτά τελείωσα και το 4ο.

Γενικά μου αρέσει αυτή η σεζόν. Πιστεύω πως θα είναι γενικώς πολύ καλή γιατί το βλέπω να βάζουν και πολλά στοιχεία του δεύτερου μέρους του τρίτου βιβλίου που εγώ το θεωρώ από τα καλύτερα βιβλία για την ώρα.

Βλέποντας πολύ πρόσφατα και την δεύτερη σεζόν αναπολώ πόσους πολλούς καλούς χαρακτήρες χάσαμε. Και να τώρα και ο Μόρμοντ ρε γαμώτο. Και που το ήξερα δεν με έκανε να στεναχωρηθώ λιγότερο. Πέθανε και άδικα, ένας τόσο σεβαστός και τίμιος άνθρωπος. Αλλά δυστυχώς είναι λογικό να υπάρχουν πολλά αποσβράσματα μέσα στους άντρες του wall αν σκεφτεί κανείς πως με το ζόρι πήγαν εκεί και ο όρκος που έδωσαν δεν σήμαινε τίποτα γι'αυτούς. Δεν είναι σαν τον Τζόν που το έκανε γιατί πίστευε σ'αυτό και το θεώρησε τιμή του.

Η Ντενέρις αυτή τη σεζόν έχει πολύ καλύτερο στόρυ και το βρήκα πολύ καλοδοσμένο το σκηνικό του 4ου επεισοδίου. Τώρα πια έχει στρατό και τι στρατό και οι δράκοι μεγαλώνουν και γενικά την θέλω πιο πολύ απ'όλους στον θρόνο και την πάω με χίλια.

Η Μάρτζερυ είναι τρομερά πονηρή, όσο αθώα και γλυκιά κι αν το παίζει. Έχει και αυτή την πούστικη φατσούλα η Dormer και θέλω να της σκάσω σφαλιαρίδι. Όχι βέβαια όσο θέλω να πατήσω κάτω τον Τζόφρυ. Μιλάμε έχει πρόσβλημα, η χαρά του κατά την περιγραφή θανάτων δεν περιγράφεται. Ε δεν μπορεί, κάποιο πρόβλημα προκύπτει από την αιμομιξία, πως να το κάνουμε. Πάντως ο ηθοποιός γράφει, παίζει απερίγραπτα καλά τον ρόλο, και μάλιστα για το νεαρό της ηλικίας του.

Γενικά είναι αξιοθαύμαστο πόσο καλούς ηθοποιούς έχουν βρει, να ταιριάζουν γάντι στον ρόλο και να παίζουν εξαιρετικά. Και ο Τάιγουιν είναι θεός. Βγάζει αυτό ακριβώς που θα έπρεπε. Είτε σε σκηνές με την σκατοκόρη του, είτε σε σκηνές με τον Τύριον στον οποίο στην συνομιλία τους πιάστηκε η καρδιά μου. Είναι συγκλονιστικό ότι τον κατηγορεί για την γενετική του δυσμορφία και του μιλάει τόσο απαξιωτικά.

Για τον Τζέιμι τώρα τι να πω. Και διαβάζοντας τα βιβλία και βλέποντας το, δεν περίμενα ποτέ πως θα αισθανόμουν τόση συμπόνια γι'αυτό τον χαρακτήρα. Υπάρχει καλοσύνη μέσα του, είναι βαθιά πολύ, αλλά υπάρχει. Και η κίνηση που έκανε να σώσει την Μπριάν από τον βιασμό ήταν τόσο απρόσμενη. Η χημεία τους μ'αρέσει, όπως μου άρεσε και στο βιβλίο. Πιστεύω πως το κόψιμο αυτού του χεριού σηματοδοτεί μια αλλαγή για τον Τζέιμι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

3x04 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3x04   3x04 EmptyΔευ Απρ 22, 2013 7:26 pm

Παράθεση :
Πιστεύω πως θα είναι γενικώς πολύ καλή γιατί το βλέπω να βάζουν και πολλά στοιχεία του δεύτερου μέρους του τρίτου βιβλίου που εγώ το θεωρώ από τα καλύτερα βιβλία για την ώρα.

Συμφωνω.

Η Τερψη σχολιασε! Η Τερψη σχολιασε! Κι εγραψε και 1..2..3....6 παραγραφους Shocked cheers cheers lol!

Παράθεση :
Η Ντενέρις αυτή τη σεζόν έχει πολύ καλύτερο στόρυ και το βρήκα πολύ καλοδοσμένο το σκηνικό του 4ου επεισοδίου. Τώρα πια έχει στρατό και τι στρατό και οι δράκοι μεγαλώνουν και γενικά την θέλω πιο πολύ απ'όλους στον θρόνο και την πάω με χίλια.
Ηταν πολυ εντυπωσιακη η σκηνη.Με βαση τα οσα εχουμε δει συμφωνω.Δυναμη συνδυασμενη με ανθρωπια.Ε ηταν φριχτη η μοιρα των κατοικων της Ασταπορ βεβαια,αλλα τετοιοι που ηταν κι αυτοι...παρεπιπτοντως τωρα προσθεσαν την Ασταπορ στους τιτλους?Εγω τωρα την προσεξα παντως. (Τερψη εχεις διαβασει το 5ο βιβλιο?)

Παράθεση :
Η Μάρτζερυ είναι τρομερά πονηρή, όσο αθώα και γλυκιά κι αν το παίζει. Έχει και αυτή την πούστικη φατσούλα η Dormer και θέλω να της σκάσω σφαλιαρίδι. Όχι βέβαια όσο θέλω να πατήσω κάτω τον Τζόφρυ. Μιλάμε έχει πρόσβλημα, η χαρά του κατά την περιγραφή θανάτων δεν περιγράφεται. Ε δεν μπορεί, κάποιο πρόβλημα προκύπτει από την αιμομιξία, πως να το κάνουμε. Πάντως ο ηθοποιός γράφει, παίζει απερίγραπτα καλά τον ρόλο, και μάλιστα για το νεαρό της ηλικίας του.
Επισης συμφωνω με ολα.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

3x04 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3x04   3x04 EmptyΔευ Απρ 22, 2013 7:28 pm



Παράθεση :
Η Τερψη σχολιασε! Η Τερψη σχολιασε! Κι εγραψε και 1..2..3....6 παραγραφους Shocked cheers cheers lol!
pppppppp

Παράθεση :
Παράθεση :
Η Ντενέρις αυτή τη σεζόν έχει πολύ καλύτερο στόρυ και το βρήκα πολύ καλοδοσμένο το σκηνικό του 4ου επεισοδίου. Τώρα πια έχει στρατό και τι στρατό και οι δράκοι μεγαλώνουν και γενικά την θέλω πιο πολύ απ'όλους στον θρόνο και την πάω με χίλια.
Ηταν πολυ εντυπωσιακη η σκηνη.Με βαση τα οσα εχουμε δει συμφωνω.Δυναμη συνδυασμενη με ανθρωπια.Ε ηταν φριχτη η μοιρα των κατοικων της Ασταπορ βεβαια,αλλα τετοιοι που ηταν κι αυτοι...παρεπιπτοντως τωρα προσθεσαν την Ασταπορ στους τιτλους?Εγω τωρα την προσεξα παντως. (Τερψη εχεις διαβασει το 5ο βιβλιο?)
Όχι είναι το μόνο που δεν έχω διαβάσει ακόμα. Σταμάτησα την εξεταστική του Σεπτέμβρη και ακόμα δεν μου έχει δοθεί ο χρόνος να το ξαναπιάσω!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

3x04 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3x04   3x04 EmptyΔευ Απρ 22, 2013 7:33 pm

Ε τοτε δε λεω τιποτα αλλο Laughing
Α αλλα θελω οπωσδηποτε να μου σχολιασεις λιγο τα κεφαλαια της ντορν καποια στιγμη,θυμαμαι οτι περιμενα να δω αν θα αλλαζες λιγο γνωμη οταν το τελειωνες Laughing

-Τζειμι-Μπριεν βγαζουν πραγματικα ωραιες σκηνες και ειναι συγκινητικο να βλεπεις τον Τζειμι να βγαζει και την καλη του πλευρα.Μεχρι στιγμης δεν τον πηγαινα μια,αλλα ισως αλλαξουν τα πραγματα.Ακομα ειμαι αναποφασιστη.
Γενικα παντως για τις προβληματικες πλευρες των παιδιων Λανιστερ νομιζω οτι φταιει κι ο μπαμπας σε μεγαλο βαθμο,ετσι δειχνουν οι σκηνες τους μαζι του .Ηταν πολυ χαλαρος ο δικος του οπως ελεγε στην Αρια,πηγε αυτος στο αλλο ακρο κι ιδου τα αποτελεματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MariaS
Κουρούνα
MariaS


Αριθμός μηνυμάτων : 6879
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34

3x04 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3x04   3x04 EmptyΔευ Απρ 22, 2013 11:28 pm

Μόλις το είδα (εντός εισαγωγικών, η μάνα μου το είδε, εγώ ήμουν στο λαπτοπ Laughing ) αλλά ένα έχω να σχολιάσω.
Καλίσι.
ΚΑΛΙΣΙ.
ΚΑΛΙΣΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
Η ΝΤΑΝΥ ΠΗΡΕ ΟΤΙ ΤΗΣ ΑΝΗΚΕ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΜΕ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΦΩΤΙΑ
ΝΑΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ
ΠΩΡΩΣΗΗΗΗΗΗΗΗ cheers
Ελεγα κι εγώ, θα έδινε έτσι ένα απο τα παιδιά της? Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

3x04 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3x04   3x04 EmptyΔευ Απρ 22, 2013 11:30 pm

Ειδα την τελευταια σκηνη και εγω. Ομολογουμενως της ^&%$#$%^&**(&^%$#$%^&*^%$# και κατι παραπανω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

3x04 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3x04   3x04 EmptyΤρι Απρ 23, 2013 12:07 am

Ε οσο να πεις το φιναλε ηταν Twisted Evil Twisted Evil devil smiley to kapelo tou gianni afro thea admin
Απο τις φωτιες,μεχρι την επιβεβαιωση οτι καταλαβαινε η Ντανι,μεχρι τους αλλους που χτυπουσαν τα κονταρια οταν ελευθερωθηκαν,μεχρι το ολο περηφανια βλεμμα που ανταλλαξαν οι ιπποτες και το μαστιγιο που πεταχτηκε...μετρουσε!

@Βρε Ρια η μητερα σου που το ειδε,προβαλλεται καπου σημερα? Η ειναι γνωστης της νεας τεχνολογιας? Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MariaS
Κουρούνα
MariaS


Αριθμός μηνυμάτων : 6879
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34

3x04 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3x04   3x04 EmptyΤρι Απρ 23, 2013 12:09 am

Της το κατεβάζω καλέ! Μαζί με υπότιτλους. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

3x04 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3x04   3x04 EmptyΤρι Απρ 23, 2013 2:27 am

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Καλισι γαμας κοπελα μου!

Επεισοδιαρα!Δεν καταλαβα για ποτε περασε η ωρα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
3x04
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Game of Thrones-
Μετάβαση σε: