Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Capitulo 40

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Capitulo 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Capitulo 40   Capitulo 40 EmptyΔευ Απρ 08, 2013 7:34 pm

Περίληψη:
Η Πέτρα προσπαθεί να ειδοποιήσει τον Σάμανο ποια μέρα θα γίνει η εξέγερση. Η Πόλα καταφέρνει να τη σταματήσει αλλά ο Σάμανο καταλαβαίνει πως η μέρα πλησιάζει και προετοιμάζει τα πάντα ώστε να μπορέσει να πραγματοποιήσει τα σχέδιά του. Η αντιβασίλισσα Φρανσίσκα χάνει τον έλεγχο όταν βλέπει τον άντρα της να συζητά με τον εραστή της. Οι Κριόγιοι ψάχνουν το τρόπο να εξαπατήσουν τον Καρμπονέλ. Παράλληλα, ο Βιγιαβισένσιο τους προειδοποιεί πως προτού κάνουν οτιδήποτε, οφείλουν να δώσουν μια τελευταία ευκαιρία στον αντιβασιλιά ώστε να δεχτεί τη πρότασή τους. Όταν η αντιβασίλισσα τους βλέπει στο παλάτι, χάνει την υπομονή της και τους επιτίθεται...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Athina

Athina


Αριθμός μηνυμάτων : 1981
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Capitulo 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Capitulo 40   Capitulo 40 EmptyΤρι Απρ 08, 2014 9:07 pm

Έχω φτάσει στο 40. Προχωράω με αργούς ρυθμούς γιατί δεν έχω και πολύ χρόνο να βλέπω.

Η αλήθεια είναι ότι έχει αρχίσει να μου φαίνεται λίγο βαρετή η νουβέλα... Περνάνε επεισόδια ολόκληρα χωρίς να γίνεται απολύτως τίποτα κι εδώ και πόσο καιρό ασχολούμαστε με τα ίδια και τα ίδια. Το συμβούλιο των Αμερικανών που θέλουν να φτιάξουν οι ευγενείς, οι γκομενοδουλειές της βασσίλισας, ο Nariρo κλασσικά στη φυλακή... Από ποιό επεισόδιο και μετά θα αρχίσει να ζωντανεύει λίγο η σειρά;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Capitulo 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Capitulo 40   Capitulo 40 EmptyΤρι Απρ 08, 2014 9:29 pm

Aν παρατηρησεις σχολιασμους μου...πχ στο 39 θα δεις πως και εγω ειχα το ιδιο προβλημα.
Το μεγαλυτερο προβλημα με αυτη την σειρα ηταν ο ρυθμος. Εν το μεταξυ αφιερωσε αρκετα επεισοδια στις νεαρες ηλικιες των χαρακτηρων και μετα εκανε ξανα εισαγωγη απο την αρχη οταν οι χαρακτηρες ενηλικιωθηκαν.

Σε καθε επεισοδιο σου δινει μεν στοιχεια κοινωνικοπολιτικα/ιστορικα που χρειαζονται για να αντιληφθεις την ολη κατασταση και να καταλαβεις πως οδηγηθηκαν οι χαρακτηρες στο να αλλαξουν και να αγανακτησουν και να επαναστατησουν αλλα σαν σειρα κανει μεγαλα λαθη στον ρυθμο. Συνεχεις καθυστερησεις και μερικες φορες οι εξελιξεις σερνονται με εκνευριστικο ρυθμο.

Τα επομενα επεισοδια ανεβαζουν αρκετα ρυθμο ομως.
Θυμαμαι πως το 42 ηταν ΠΟΛΥ καλο! Το 44 επισης (ενα απο αγαπημενα του Κωστα).

Απο το 53 και μετα (μεχρι και το 64 νομιζω) υπαρχουν εξελιξεις με την Μαγδαλενα.
Απο το 60 και μετα ανεβαινουν οι ρυθμοι αρκετα και εχει πολλες γαματες εξελιξεις και απο το 70 και μετα μιλαμε για αλλη τελειως σειρα με αποκορυφωμα τα τελευταια επεισοδια και ΕΙΔΙΚΑ το φιναλε.

Παντως και εμενα με εκνευριζε απιστευτα ο ρυθμος. Την ειχα βγαλει την σειρα με την βοηθεια του Κωστα βασικα. Τα εβλεπα μαζεμενα τα επεισοδια και εκανα live σχολιασμο και ξεκιναγαμε συζητησεις με τον Κωστα και εβγαιναν με πολυ φαση. Αλλα η σειρα για μενα αν εξαιρεσουμε μερικα επεισοδια πριν αξιζει απο το 60 και μετα. Αν αντεξεις μεχρι τοτε δηλαδη  Laughing 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Athina

Athina


Αριθμός μηνυμάτων : 1981
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Capitulo 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Capitulo 40   Capitulo 40 EmptyΤετ Απρ 09, 2014 10:21 am

Παράθεση :
Αλλα η σειρα για μενα αν εξαιρεσουμε μερικα επεισοδια πριν αξιζει απο το 60 και μετα. Αν αντεξεις μεχρι τοτε δηλαδη

Θα την τελειώσω την σειρά, δεν τίθεται θέμα να την αφήσω στη μέση. Απλά ρε παιδί μου λίγο να προωθηθούμε γιατί βαρέθηκα... Ενώ είναι πολύ καλή η νουβέλα από άποψη παραγωγής, ερμηνειών, σκηνοθεσίας κι όλα τα σχετικά έχει μεγάλο πρόβλημα στο ρυθμό των εξελίξεων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Capitulo 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Capitulo 40   Capitulo 40 EmptyΤετ Απρ 09, 2014 5:58 pm

Athina έγραψε:
Παράθεση :
Αλλα η σειρα για μενα αν εξαιρεσουμε μερικα επεισοδια πριν αξιζει απο το 60 και μετα. Αν αντεξεις μεχρι τοτε δηλαδη

Θα την τελειώσω την σειρά, δεν τίθεται θέμα να την αφήσω στη μέση. Απλά ρε παιδί μου λίγο να προωθηθούμε γιατί βαρέθηκα... Ενώ είναι πολύ καλή η νουβέλα από άποψη παραγωγής, ερμηνειών, σκηνοθεσίας κι όλα τα σχετικά έχει μεγάλο πρόβλημα στο ρυθμό των εξελίξεων.


+++++++++++++++++++++


Eκανε πολλες φορες κοιλια απο θεμα ρυθμου και γενικοτερα η μιση σειρα ειναι ουσιαστικα εισαγωγη και καθυστερησεις. Κατι ιδιαιτερα εκνευριστικο. Αλλα απο το 60 και μετα φτιαχνει παρα πολυ σε αυτο το θεμα και απο το 70 μεχρι το τελος τρεχει. Και ειναι και λιγο αστειο γιατι πραγματικα ειχε ο παραγωγος τοσα επεισοδια στην διαθεση του για να θεσει την ιστορια σε μια κινηση και ουσιαστικα στα τελευταια ετρεχε και δεν εφτανε ετσι οπως το πηγε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SophiaSonia21
ξαναμμένη γαλοπούλα
SophiaSonia21


Αριθμός μηνυμάτων : 824
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Εδώ, εκεί, παρά πέρα...

Capitulo 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Capitulo 40   Capitulo 40 EmptyΤρι Απρ 15, 2014 1:24 am

Την βλέπετε κορίτσια κανονικά τη σειρά? Δε μου πάει με τίποτα η καρδιά να τη δω. Έχω κατεβασμένα τα δύο πρώτα επεισόδια που΄χα σχολιάσει με τον Κώστα στο fcb... και αυτό..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/SophiaSonia21?feature=mhw5
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Capitulo 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Capitulo 40   Capitulo 40 EmptyΤρι Απρ 15, 2014 1:33 am

Eγω την εχω δει την σειρα Σοφια. Την εβλεπα και εκανα live σχολιασμο και την συζηταγαμε με τον Κωστα. Αν δεις τα θεματα των επεισοδιων αυτα που εχουν παραπανω απο μια σελιδα ειναι αυτα στα οποια σχολιαζα με τον Κωστα.

Εχω προσπαθησει να κανω re watch αλλα δεν τα εχω καταφερει να σου πω την αληθεια. Δεν μπορω. Και προχθες διαβαζα τους σχολιασμους μερικους επεισοδιων και γελαγα με τα σχολια που καναμε και μετα με επιασε ενα σφιξιμο αλλο πραγμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SophiaSonia21
ξαναμμένη γαλοπούλα
SophiaSonia21


Αριθμός μηνυμάτων : 824
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Εδώ, εκεί, παρά πέρα...

Capitulo 40 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Capitulo 40   Capitulo 40 EmptyΤρι Απρ 15, 2014 1:45 am

Πωπω, πίκραααα. Πολύ λογικό ότι ένιωσες έτσι μετά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/SophiaSonia21?feature=mhw5
 
Capitulo 40
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Capitulo 6
» Capitulo 22
» Capitulo 39
» Capitulo 55
» Capitulo 67

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Λατινοαμερικάνικες σειρές :: Σειρές :: La Pola-
Μετάβαση σε: