Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Alla te espero

Πήγαινε κάτω 
+2
elina
mkostas
6 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Athina

Athina


Αριθμός μηνυμάτων : 1981
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Alla te espero - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Alla te espero   Alla te espero - Σελίδα 5 EmptyΚυρ Φεβ 17, 2013 2:47 pm

Την είδα, Κώστα dunato gelio Πρέπει και να την σχολιάσω; dunato gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Alla te espero - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Alla te espero   Alla te espero - Σελίδα 5 EmptyΚυρ Φεβ 17, 2013 3:24 pm

Νομίζω σε κάλυψε η Μπουρδελίνα dunato gelio

Πέρα από τη πλάκα, ιστορία του με τη Borrero και τη Carmenza Gomez, είναι απ'αυτές που κλέβουν τη παράσταση. Τουλάχιστον αυτό διαβάζω στα σχόλια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
lorizza

lorizza


Αριθμός μηνυμάτων : 624
Ημερομηνία εγγραφής : 01/05/2010

Alla te espero - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Alla te espero   Alla te espero - Σελίδα 5 EmptyΚυρ Φεβ 17, 2013 5:42 pm

Στο 102 είμαι, Αθηνά.
Η φωτογραφία τον Delmas τον αδικεί. Στην σειρά βγαίνει πολύ γοητευτικός. Μου αρέσει ο ρόλος, η ιστορία και το ζευγάρι με την Aleja Borrero, αλλά την σειρά την κλέβουν οι ρόλοι του Lincoln Palomeque, της Cristina Campuzano και της Valentina Rendon!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Alla te espero - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Alla te espero   Alla te espero - Σελίδα 5 EmptyΚυρ Φεβ 17, 2013 5:50 pm

Τη βλέπεις; Πως σου φαίνεται;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
lorizza

lorizza


Αριθμός μηνυμάτων : 624
Ημερομηνία εγγραφής : 01/05/2010

Alla te espero - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Alla te espero   Alla te espero - Σελίδα 5 EmptyΔευ Φεβ 18, 2013 1:20 pm

Ναι, την βλέπω. Μου αρέσει! Έχει πολύ ανθρώπινους χαρακτήρες, όμορφους διαλόγους, εξαιρετικές ερμηνείες και το θέμα της μετανάστευσης είναι πολύ δυνατό. Ειδικά εμείς οι Έλληνες, με όσα περνάμε τα τελευταία χρόνια, είναι αδύνατον να μην ταυτιστούμε. Έχει όμως και κάποια ψεγάδια:
Η πλοκή είναι πολύ αργή και σε κάποια σημεία γίνεται κάπως μονότονη. Μου θυμίζει πολύ βραζιλιάνικο, μοιάζει να πάει για 200 επεισόδια ενώ δεν έχει ούτε τα μισά.
Οι πρωταγωνιστές δεν έχουν το ενδιαφέρον των υπόλοιπων ρόλων, οι δευτερεύοντες τους κλέβουν την παράσταση. Η πρωταγωνίστρια είναι τουλάχιστον πολύ καλή στον ρόλο της, όμως ο πρωταγωνιστής, είναι μέτριος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Alla te espero - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Alla te espero   Alla te espero - Σελίδα 5 EmptyΔευ Φεβ 18, 2013 2:25 pm

Γενικά, πάντως, καλές κριτικές παίρνει. Λένε είναι λίγο παλιάς κοπής, αλλά αρέσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Alla te espero - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Alla te espero   Alla te espero - Σελίδα 5 EmptyΠεμ Φεβ 21, 2013 2:51 pm

Επειδή διαβάζω πως είναι αργή, πείτε μου λίγο. Πόσο αργή είναι συγκριτικά με το EUMF; Γιατί αυτό είναι αργό αλλά μέχρι το 4, δε με έχει ενοχλήσει καθόλου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
lorizza

lorizza


Αριθμός μηνυμάτων : 624
Ημερομηνία εγγραφής : 01/05/2010

Alla te espero - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Alla te espero   Alla te espero - Σελίδα 5 EmptyΠαρ Μαρ 15, 2013 4:24 pm

Το EUMF δε θα το έλεγα αργό. Είχε τον ρυθμό που πρέπει να έχει μια σειρά με πολλούς πρωταγωνιστές. Το ίδιο και το Alla Te Espero αλλά σε αντίθεση με το EUMF, οι πολλοί χαρακτήρες που έχει, κάνουν την σειρά να φαίνεται αργή. Όμως καθόλου κακή. Κάθε άλλο, είναι πολύ καλή σειρά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Alla te espero - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Alla te espero   Alla te espero - Σελίδα 5 EmptyΚυρ Μαρ 17, 2013 3:45 pm

Ξέχασα να σχολιάσω εδώ.

Επειδή τώρα, αναγκαστικά, κατεβάζω όλες τις σειρές που θέλω να δω καιρό πριν, βλέπω από κάποιες και πρώτα επεισόδια ώστε να βεβαιωθώ πως δε τις κατεβάζω τζάμπα. Οπότε, έχω σχηματίσει άποψη για τη σειρά. Τουλάχιστον, για το ξεκίνημά της...

Μ'αρέσουν πολύ οι διάλογοι, η σκηνοθεσία, η φωτογραφία και οι χαρακτήρες. Και το καλύτερο, το καστ. Borrero, Benjumea, Campuzano, Rendon, Palomeque, Gomez, Delmas, Estupiñan, Camacho και, φυσικά, o Diaz, είναι φοβεροί στους ρόλους τους. Εκτός απ'τη Carmenza Gomez, μ'αρέσει και η άλλη η Gomez, η Monica... Αλλά ο ρόλος της, όχι.

Η Ana Wills είναι ανυπόφορη... Ο ρόλος δε βοηθάει, αλλά αυτή χειροτερεύει το πράγμα. Ο Martinez είναι καλός αλλά ο ρόλος του, με κούρασε. Η αφέλειά του είναι υπερβολική. Ο ρόλος του Samuel έχει πολύ ενδιαφέρον αλλά τον αδίκησαν επιλέγοντας τον Ivan Lopez. Δεν είναι κακός, είναι καλός και δίνει και τον καλύτερό του εαυτό, αλλά σε άλλα χέρια ο ρόλος θα ήταν καλύτερος. Αυτός που όμως είναι 100% κακός, είναι ο πρωταγωνιστής. Δε θυμάμαι όνομα και βαριέμαι να ψάξω... Αλλά ο τύπος είναι τελείως ξύλινος και κρύος. Και ο ρόλος του αδιάφορος...

Το μεγαλύτερο πρόβλημα της σειράς, είναι το πρωταγωνιστικό της ζευγάρι. Καμιά χημεία, κανένα ενδιαφέρον. Η ιστορία τους είναι παντελώς αδιάφορη, κλισέ και κουραστική. 2 παντρεμένοι ερωτεύονται και... Αυτό είναι όλο. Μοιάζει να μην έχουν δουλέψει καθόλου τη σχέση τους, το ΠΩΣ ερωτεύονται, το πως ταιριάζουν ή δε ταιριάζουν σαν χαρακτήρες... Και το χειρότερο: η ιστορία τους είναι παντελώς περιττή. Ελάχιστα ταιριάζει με τη θεματική της σειράς. Και οι ρόλοι τους, επίσης, δε προσφέρουν κάτι. Μιλάμε δηλαδή για μια σειρά που κολλάνε τα πάντα, εκτός από τους πρωταγωνιστές και τους ανταγωνιστές.

Άλλο πρόβλημα, είναι ο ρυθμός. Δε με ενοχλούν οι αργές ιστορίες αν είναι ωραίες και με καλούς διαλόγους και ερμηνείες όπως αυτή. Αλλά το να παίρνουν μια σκηνή που θα έπρεπε να κρατήσει 2 λεπτά και να κρατάει 5-6, είναι κουραστικό. Γίνεται μονότονη σε κάποια σημεία.

Πολύ κατώτερη από το EUMF η σειρά. Και από το TQCM... Επαναλαμβάνει λάθη που έγιναν εκεί... Αλλά εκεί δεν έκαναν τη ζημιά που κάνουν εδώ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Alla te espero - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Alla te espero   Alla te espero - Σελίδα 5 EmptyΣαβ Μαρ 23, 2013 7:38 pm

Έχω τα επεισόδια σε τέλεια ποιότητα. 120 συνολικά. Αν κάποιος ενδιαφέρεται, μου λέει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
 
Alla te espero
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Alla te espero

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Λατινοαμερικάνικες σειρές-
Μετάβαση σε: