Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 El ultimo matrimonio feliz

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

El ultimo matrimonio feliz - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: El ultimo matrimonio feliz   El ultimo matrimonio feliz - Σελίδα 5 EmptyΣαβ Αυγ 24, 2013 10:26 pm

Ερμηνευτικά έχει κλέψει τη σειρά μαζί με τη τον Elkin Diaz, τη Gloria Gomez, τη Carmenza Gomez και τον Jorge Cao. Παρόλο που και το υπόλοιπο καστ στη πλειοψηφία του είναι εξαιρετικό. Αλλά ώρες ώρες μπροστά στη Borrero μέχρι και ηθοποιοί σαν τη Campuzano, τη Torres και τον Velez υστερούν Ypoklisi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

El ultimo matrimonio feliz - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: El ultimo matrimonio feliz   El ultimo matrimonio feliz - Σελίδα 5 EmptyΚυρ Αυγ 25, 2013 11:25 pm

Τη τέλειωσα τη σειρά. Πάρα πολύ όμορφο φινάλε, ρεαλιστικό και με αρκετές πρωτοτυπίες. Πολύ ωραία η τελευταία σκηνή. Αυτό που μ'άρεσε περισσότερο είναι πως δεν ήταν αυτό που λέμε "τέλος". Δε λύθηκαν ξαφνικά τα προβλήματα όλων κι έζησαν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα. Απλά έκλεισαν κάποια συγκεκριμένα κεφάλαια της ζωής τους και κάποια όχι απόλυτα.

Η σειρά είναι αναμφισβήτητα διαμάντι παρόλο που, πλέον, δεν είναι για μένα. Έχω συνηθίσει στα δράματα με άπειρη ίντριγκα, σασπένς, δράση κτλπ που διαρκούν 60 επεισόδια το πολύ, οπότε το να δω κοινωνική σειρά 147 επεισοδίων είναι κάπως βαρύ. Άλλοι ρυθμοί τελείως, άλλου είδους ιστορίες... Ιστορίες που αξίζει να δει ο καθένας αλλά εγώ θα τις προτιμούσα πιο σύντομες. Καταλαβαίνω όμως την ανάγκη της σεναριογράφου να κάνει μια μεγάλη σειρά. Το EUMF δεν είναι αργό γιατί δεν έχει πολλά πράγματα να δείξει ούτε καθυστερεί σκόπιμα και με σαδιστικό τρόπο τις εξελίξεις. Είναι αργό γιατί έχει 6 πρωταγωνιστικές υποθέσεις, η κάθε μία είναι ολόκληρος κόσμος, θα μπορούσε να είναι και ολόκληρη σειρά και κάθε μία έχει χώρο και χρόνο. Και είναι σειρά στην οποία οι χαρακτήρες, οι σχέσεις τους και οι ιστορίες τους εξελίσσονται βήμα βήμα. Το ότι μπήκε και δευτερεύουσα υπόθεση ενώ είχαν 6 πρωταγωνιστικές δε μ'άρεσε... Αλλά ξεπερνιέται.

Οι χαρακτήρες της σειράς, πάντως, πλην ελάχιστων εξαιρέσεων ήταν φοβεροί. Απίστευτα ρεαλιστικοί. Άνθρωποι της διπλανής πόρτας αλλά πολύπλοκοι, με ΠΑΡΑ πολλές αποχρώσεις, πολλές αρετές, πολλά ελαττώματα... Με πολλά λάθη, πολλές αδυναμίες... Όπως όλοι οι άνθρωποι. Το ότι είχε 6 διαφορετικές υποθέσεις της έδωσε τη δυνατότητα να φέρει σε πρώτο πλάνο υποθέσεις που άλλες σειρές τολμούν να θίξουν μόνο σε δεύτερο και τρίτο πλάνο. Κι όχι μόνο τις έφεραν στο πρώτο, αλλά τις έδειξαν και μέσα από μια οπτική γωνία που δεν έχω ξαναδεί. Ειδικά με τη σχέση Barbara-Jesus κάνανε ΦΟΒΕΡΗ δουλειά, σε καμιά άλλη σειρά δεν έχω δει να δείχνουν μια παθολογική σχέση ανάμεσα σε βίαιο άντρα και γυναίκα που ανέχεται τη συμπεριφορά του με τόσο ρεαλισμό, με τόσες ψαγμένες λεπτομέρειες και με τόσο καλή δουλειά στη ψυχοσύνθεση των χαρακτήρων. ΣΤΑΝΤΑΡ η σεναριογράφος έφτιαξε τους χαρακτήρες κι αυτή τη σχέση παρέα με ψυχολόγους!!

Για τις ερμηνείες δεν έχω λόγια... Φοβερές!! Τόσο που θέλω να δω Alla te espero που δε με τράβηξαν τα πρώτα επεισόδια. Για να ξαναδώ την Alejandra Borrero, τον Elkin Diaz και τη Carmenza Gomez...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

El ultimo matrimonio feliz - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: El ultimo matrimonio feliz   El ultimo matrimonio feliz - Σελίδα 5 EmptyΤρι Αυγ 27, 2013 4:06 pm

Είναι απίστευτο. Ενώ υπήρξαν αρκετά σημεία που με τσάντιζε που δε προχωρούσε όσο ήθελα (φταίει και το ότι απ'τον Απρίλη και μετά έβλεπα 1-2 φορές την εβδομάδα και αν λόγω άλλων θεμάτων, κυρίως Laughing), τώρα που τη τέλειωσα μου λείπουν οι χαρακτήρες Laughing Μέχρι και η Yorley ή ο Torres που κάποιες σκηνές τους τις προσπερνούσα. Νομίζω μόνο ο Alcides και ο Wilmer δε μου λείπουν dunato gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
 
El ultimo matrimonio feliz
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5
 Παρόμοια θέματα
-
» El Ultimo Matrimonio Feliz/Para Volver A Amar

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Λατινοαμερικάνικες σειρές-
Μετάβαση σε: