Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Saving Hope (2012)

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Saving Hope (2012)   Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιουν 04, 2012 1:13 pm

Κοιταξα το προγραμματακι των σειρων μου.Πρεμιερα την Παρασκευη για το Saving Hope.Για να δουμε....Η υποθεση μαλακια θα ειναι,εκτος και αν πεφτω τοσο εξω.Αλλα τι να κανουμε.Erica Durance ειναι αυτη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Saving Hope (2012)   Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιουν 04, 2012 2:42 pm

η υποθεση απο οσα εχω δει και εγω οντως μαλακια φαινεται...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Saving Hope (2012)   Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Ιουν 10, 2012 1:59 am

Σποιλερ (ελενη σε σκεφτομαι Laughing ) _ Πιλοτος.



Μαλιστα....

Λοιπον δεν ηταν κακο...δεν ηταν ομως και καλο...βασικα ουτε αδιαφορο ηταν...δεν μπορω ακομα να το προσδιορισω...σαν πιλοτος μετριος αλλα η σειρα εχει καποιες προοοπτικες...ισως βεβαια..

απο την πλευρα των ηθοποιων σε πολλες φασεις διεκρινα μια αμηχανια, ηταν λιγο αβολα σαν ατμοσφαιρα σε καποιες φασεις...λιγο σαν παγωμα ως προς τους καινουργιους ρολους αλλα ενταξει αυτο διορθωνεται...ζεσταμα θελουν Laughing αν και ο τζοελ ηταν πολυ καλος!

Διαφοροποιειται απο τα αλλα ιατρικα απο την πλευρα του μεταφυσικου...

Για αρχη ηταν ενα γεματο επεισοδιο, αν και θα μπορουσαν να εχουν λιγοτερες υποθεσεις;...δεν ειμαι σιγουρη ακομα...

Γελασα αρκετα με την αλλη που πηρε το ερωτικο φιλτρο και...επιασεεε Laughing

Για τον ψυχιατρο πιο νεο δεν μπορουσαν να βρουν;Laughing resident θα μου πεις βεβαια..Laughing

Ο τσαρλι δεν μου πολυαρεσε στις αφηγησεις του...θα μπορουσε και καλυτερα αν και μερικες ατακες ηταν καλυτερες απο αλλες...προς το τελος ηταν καλυτερος...εκει που καταλαβε πως θα πεθανει το κοριτσι που ειχε γεννησει...το αγορι της καλο παιδι τελικα...

αυτος που εκανε την κρανιοτομη στον τσαρλι...δεν αγχωνομαι ποτε λεει Laughing και το εννοουσε καλε Laughing οκ αναισθητος αλλα αν ειναι καποιος να σου ανοιξει το κεφαλι ψηφιζω με χιλια τον αναισθητο Laughing

Η αλλη που τους τρακαρε παντως τυχερη η ολα τα τρακαρω ολα τα σκοτωνω Laughing και τους τρακαρε και πετυχε και γιατρο Laughing ...και ο γιατρος μια χαρα την εσωσε στο καπακι πριν τα φτυσει εκεινος Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 49449

Η σκηνη που μου αρεσε με τον τσαρλι και την αλεξ ηταν στο αμφιθεατρο! Οκ εκει το υφακι τους ηταν ολα τα λεφτα!

ειχαν και sex scenes και εκει εκανα λιγο αναδρομη και ελεγα απο μεσα μου μα η λοις με τον καρτερ;;;;;Laughing σπιρτουλη που εισαι ?Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 49449 Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 49449 Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 49449

Και τωρα ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΠΩ ΠΟΤΕ!

η Durance καλη αν και θα μπορουσε και καλυτερη...αλλα η Αλεξ μας βγηκε καπως ξινη να το πω; Shocked απιστευτο και no way αλλα ναι...και σκυλα! Laughing και λιγο παγακι Laughing αντε να κατεβαινουμε απο το καλαμακι μας λιγακι Laughing βεβαια η κατασταση της ηταν δυσκολη (ομολογουμενως!) αλλα ειχε εναν αερα γυρω της...που ρε γαμωτο ΟΧΙ! Laughing

Ο τσαρλι και αυτος καπως...γενικα ξενερωτος;...θα δειξει...ο τζον ντο ειχε πλακα παντως...

και παμε στο κλου του επεισοδιου...ΤΖΟΕΛ και τα μυαλα στα καγκελααα! Cool Για μενα το καλυτερο κομματι της σειρας! Παντα τον πηγαινα τον ηθοποιο (αν και ο ρολος του elijah στο TVD απλα RESPECT!) ομως περα απο αυτο ηταν αρκετα καλος εδω περα και σαν τζοελ αλλα εβγαζε και περισσοτερη φυσικοτητα..Και γενικα το στυλακι του...και η προφορα του...δεν ξερω αλλα τον παω! Και μου αρεσε η συμπεριφορα του γενικα και ειδικα ...και προς την Αλεξ (που ειχε δεν ειχε τον επηρρεασε προσωρινα η σκυλα! Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 804147 /δεν το πιστευω πως αναφερομαι ετσι σε ρολο της Durance!/) αλλα και προς τον ασθενη με το χερι...(ενω ο τσαρλι στα τετοια του βασικα Laughing) και η ατακα του στο τελος με την μηνυση..θεος! Cool

Και απο οτι φαινεται θα εχει ζουμι το στορυ με την Αλεξ...του τα εχει μαζεμενα του Καζανοβα Laughing δεν του φερθηκε καλα βεβαια αλλα δεν ηταν καλα και εκεινη...και φανηκε προς το τελος πιο πολυ...

Μαλλον θα παιξουν και αναμνησεις υποθετω...

Ενα μεγαλο μειον του επεισοδιου ΟΙ ΜΠΛΕ ΛΑΜΨΕΙΣ!Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 554253 δεν ξερω αν ειναι σκηνοθετικη οδηγια αλλα χαλι μαυρο No

Ομως ειχαν ωραια μουσικουλα! Στα συν αυτο!

Προς το παρον βαζω ερωτηματικο στη σειρα και βλεπουμε...θελει χρονο υποθετω...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την felia στις Κυρ Ιουν 10, 2012 2:07 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Saving Hope (2012)   Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Ιουν 10, 2012 2:06 am

Ωχ,το ξεχασα τελειως!Παω να το κατεβασω και επανερχομαι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Saving Hope (2012)   Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Ιουν 10, 2012 2:08 am

Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 49449 Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 49449 Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 49449 Ok dear θα περιμενω εντυπωσεις Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Saving Hope (2012)   Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Ιουν 10, 2012 3:44 am

Συγνωμη αλλα εγω δεν θα κανω "ουδετερη" κριτικη.Ενα πραγμα θα πω....

Τι μαλακια ειδα μολις τωρα;ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Θελω 40 λεπτα απο την ζωη μου πισω dunato gelio

Πραγματικα,τοσο κακο δεν το περιμενα.Εχω χρονια να δω τοσο βαρετο/αργο πιλοτο.Παρακαλαγα να τελειωσει το επεισοδιο.Σε τετοια φαση.Σαν σεναριο ταινιας ισως και να στεκοταν (αν και εχω δει κατι παρομοιο).Αλλα να συνεχιστει το ιδιο βιολι με τον Carter να γυριζει μεσα στο νοσοκομειο σαν την αδικη καταρα φορωντας σμοκιν,ε οχι.

Εχοντας δει ER,Grey's Anatomy και κατι λιγο απο House,εχω να πω οτι οι ιατρικες υποθεσεις του επεισοδιου ηταν αρκετα κακες.


Επισης,δεν μου κολλαγανε καθολου καλα οι ηθοποιοι.Ουτε μεταξυ τους,αλλα ουτε και με τους ρολους τους.Μεγαλη απογοητευση η Ερικα και σορι που το λεω.Ειναι τελειως εκτος ρολου.Δεν της παει καθολου ομως....Ο Καρτερ επισης μετριος.Μονο ο αλλος ο τυπας μου αρεσε λιγο.....


Θα σας πω τωρα τι θα γινει παρακατω.Θα προσπαθησουν να σωσουν τον τυπο.Στην πορεια θα τα φτιαξουν οι Αλεξ και Τζοελ και οταν ο Τσαρλι μετα απο πολυ κοπο και βασανα συνελθει,θα εχουμε ενα ωραιοτατο ερωτικο τριγωνο.Οχι,ουτε σποιλερ ειναι αυτο,ουτε καφετζου ειμαι εγω....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Saving Hope (2012)   Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Ιουν 10, 2012 4:03 am

Laughing

ελα ρε συ και εγω προσπαθησα να ειμαι ουδετερη Laughing

σαν πιλοτος ηταν μετριος και βαζω μετριος και οχι κακος γιατι ειχε μερικα θετικα στοιχεια, οπως η μουσικη και ο τζοελ με τον αλλον με το χερι, καποιες ατακες, κτλ. Εχω δει πολλα ιατρικα ER (αχ παλιο μου κολλημα!) Greys, House και αλλα και οντως οι υποθεσεις δεν ελεγαν και πολλα.

Σαπουνοπεριζει πολυ ειναι αληθεια.

Δεν μπορω να πω πως θελω τα 40 μου λεπτα πισω γιατι το τραγουδακι στο τελος ηταν καλο Laughing

Περα απο τα αστεια με διορθωτικες κινησεις ισως καταφερουν να φτιαξουν καποια πραγματα. Η Ερικα ξερουμε πως εχει ταλεντο αρα μπορει, ο Ντανιελ (Τζοελ) το εχει ασυζητητι! Βεβαια σαν Τζοελ θελει λιγο χρονο. Ο Μαικλ ναι μεν αλλα, δεν ειναι κακος ηθοποιος αλλα το κονσεπτ με τα φαντασματα δεν λεει και οι αφηγησεις του ηταν ολιγον τι τραγικες. Αν εχουν αυτο σαν κεντρικο αξονα οντως η σειρα θα παει απατη. Αν κεντραρουν διαφορετικα δεν ξερω ισως αλλαξουν ροτα...μεγαλο ισως...

Γενικα ολοι παλευαν με τους ρολους τους. Θελουν δουλεια. Δεν ειχαν φυσικοτητα.

Και αυτο που με αποτελειωσε ...ηταν ΟΙ ΜΠΛΕ ΛΑΜΨΕΙΣ Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 2959 Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Saving Hope (2012)   Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Ιουν 10, 2012 4:12 am

Παράθεση :
Σαπουνοπεριζει πολυ ειναι αληθεια.

Καλε,καθαροαιμη σαπουνοπερα ειναι.Εδω ειναι το Grey's σαπουνι...



Δεν ξερω κατα ποσο φτιαχνει το πραγμα ρε.Οι ηθοποιοι σιγουρα θα βελτιωθουν.Θα μπουν στους ρολους τους καλυτερα.Λογικο ειναι.Το μεγαλο προβλημα για μενα ειναι το σεναριο.Απλα δεν....Μπαζει απο παντου.Θα μου πεις,απο πριν το ξεραμε.Αλλα αλλο να το βλεπεις σε τρειλερ 30 δευτερολεπτων και αλλο να αναπτυσσεται σε 40 λεπτα.Δεν τσουλαει το πραγμα.Θα το κανουν μια,θα το κανουν δυο,ε ποσο ακομα;Ειναι δυσκολο να εχουμε καποιο twist στην υποθεση γιατι κατι τετοιο ειναι σχετικα ανεφικτο βασει σεναριου.Το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να εχουν δυνατες ιατρικες ιστοριες γιατι η κυρια ιστορια εχει προβλημα

Οσον αφορα αυτο που λεμε για τους ηθοποιους,ο Μαικλ ειναι μαρκαν στην πιο δυσκολη θεση.Δεν ξερω τι βελτιωση και εξελιξη μπορει να εχει οταν στο 90% των σκηνων του απλα θα αφηγειται
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Saving Hope (2012)   Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Ιουν 10, 2012 4:33 am

Για μενα θα πρεπει καταρχας να πιασουν τον ρυθμο των ρολων. Αν προσαρμοσουνε καλυτερα τον ρολο στην Ερικα μπορει να τραβηξει περισσοτερο. Ετσι οπως ειναι τωρα οχι.

Η κοπελα που παιζει την ειδικευομενη εχει καποια προοπτικη.

Ο τζοελ το εχει για μενα αρα αν προχωρησουν τα επεισοδια θα φτιαχτει καλυτερα ο ρολος του.

Τωρα με τον Τσαρλι εχουμε προβλημα. Αν το εκαναν ισως καπως πιο Interactive? Αν δηλαδη αντι να συνανταει μονο νεκρους συναντουσε ανθρωπους στα προθυρα του θανατου και τους βοηθαγε να μην πανε παρακατω. Δεν ξερω, αν εδινε ιδεες στην Αλεξ σαν να μπορουσε να επικοινωνησει μαζι της χωρις εκεινη να το καταλαβαινει. Και παλι χλωμο.

Οσο για την σαπουνοπερα. CBS. Το κανει πολυ συχνα.

Τωρα για τις υποθεσεις τις ιατρικες. Εχουν βγαλει το ER απο αυτο το network. Ασ στρωθουν και μπορει να τους βγει! Αν εχουν προβλημα εμπνευσης με "εξυπνες" υποθεσεις ας κολλησουν στο διαδικαστικο οπως στο ER και σιγα σιγα θα βγαλουν και πιο ενδιαφερουσες υποθεσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Saving Hope (2012)   Saving Hope (2012) - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιουν 11, 2012 3:42 am

Eleni7 έγραψε:
Συγνωμη αλλα εγω δεν θα κανω "ουδετερη" κριτικη.Ενα πραγμα θα πω....

Τι μαλακια ειδα μολις τωρα;ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Θελω 40 λεπτα απο την ζωη μου πισω dunato gelio

Πραγματικα,τοσο κακο δεν το περιμενα.Εχω χρονια να δω τοσο βαρετο/αργο πιλοτο.Παρακαλαγα να τελειωσει το επεισοδιο.Σε τετοια φαση.Σαν σεναριο ταινιας ισως και να στεκοταν (αν και εχω δει κατι παρομοιο).Αλλα να συνεχιστει το ιδιο βιολι με τον Carter να γυριζει μεσα στο νοσοκομειο σαν την αδικη καταρα φορωντας σμοκιν,ε οχι.
dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio
Δεν ξέρω γιατί ενώ είχα διαβάσει αυτό το σχόλιο κάθισα και είδα το επεισόδιο. Από απορία μάλλον. Κακώς! Ήταν βαρετότατο. Πιο βαρετό πεθαίνεις! Sleep
Οι ιστορίες ήταν τόσο κλισέ και χιλιοπαιγμένες. Η άλλη γεννάει και πεθαίνει, ο άλλος σώζει τελικά όλο το χέρι παρ'ότι ήθελε να το κόψει για να τιμωρήσει τον εαυτό του μιας και ήταν ήρωας πολέμου. Κλισέεεεε!
Ο πρωταγωνιστής με το σμόκιν δεν μου πολυαρέσει. Γενικώς τίποτα δεν με τρέλανε και όλα με νύσταξαν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Saving Hope (2012)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Elementary (2012)
» Βραβεία TB 2012
» Όσκαρ 2012
» TV y Novelas Col. 2012
» Arrow (2012)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές-
Μετάβαση σε: