Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Smallville (2001)

Πήγαινε κάτω 
+8
dorinaki
mkostas
katroulina
SophiaSonia21
felia
elina
Maria
MariaS
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 38 ... 71, 72, 73
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

Smallville (2001) - Σελίδα 73 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Smallville (2001)   Smallville (2001) - Σελίδα 73 EmptyΣαβ Σεπ 26, 2020 12:45 pm

Φαντασου τι φακελο εχει κανει η τυπισσα που δεν τον εχουν εκδικασει ακομη. Που στην Αμερικη κανεις το εγκλημα Κυριακη και την Δευτερα εχεις δικαστηριο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Smallville (2001) - Σελίδα 73 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Smallville (2001)   Smallville (2001) - Σελίδα 73 EmptyΣαβ Σεπ 26, 2020 2:49 pm

Mονο στην wiki να μπεις και βλεπεις λιστα με κατηγοριες. Φαντασου που και τα περισσοτερα δεν βγαινουν καν προς τα εξω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Smallville (2001) - Σελίδα 73 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Smallville (2001)   Smallville (2001) - Σελίδα 73 EmptyΠεμ Φεβ 25, 2021 7:44 pm

Προβληθηκε ο πιλοτος του Superman and Lois.

Ολως περιεργως για cw σειρα ηταν αρκετα καλη αρχη.

Η κινηματογραφηση και τα χρωματα που διαλεξαν πολυ καλα. Τα σκηνικα του Smallville μαχαιρια νοσταλγιας στην καρδια!
Βασικα η σειρα ειναι μια μιξη σουπερμαν και smallville με τους εφηβους καπως αμυδρα να θυμιζουν την φαση με το smallvile και τις νεες δυναμεις που αποκτουν κτλ.

Τωρα για τους βασικους ηθοποιους. Ο ηθοποιος που παιζει τον Κλαρκ μετριος σαφως αλλα αναμενομενο για CW αλλα αυτη που παιζει την Λοις...απλα οχι. Και δεν εχουν και χημεια δυστυχως.

Ομως απο σκηνες και εφε εδειξαν καποια πραγματα. Απο υποθεση δειχνει να εχει καποια θετικα σημεια.
Δεν ξερω αν θα με τραβηξει να την δω αλλα ο πιλοτος ηταν καλος οποτε θα δωσω μια ευκαιρια.
Ευτυχως δεν θυμιζει τις υπολοιπες σειρες του arrowverse και ειδικα το Supergirl.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

Smallville (2001) - Σελίδα 73 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Smallville (2001)   Smallville (2001) - Σελίδα 73 EmptyΚυρ Αυγ 08, 2021 5:51 pm

felia έγραψε:
Προβληθηκε ο πιλοτος του Superman and Lois.

Ολως περιεργως για cw σειρα ηταν αρκετα καλη αρχη.

Η κινηματογραφηση και τα χρωματα που διαλεξαν πολυ καλα. Τα σκηνικα του Smallville μαχαιρια νοσταλγιας στην καρδια!
Βασικα η σειρα ειναι μια μιξη σουπερμαν και smallville με τους εφηβους καπως αμυδρα να θυμιζουν την φαση με το smallvile και τις νεες δυναμεις που αποκτουν κτλ.

Τωρα για τους βασικους ηθοποιους. Ο ηθοποιος που παιζει τον Κλαρκ μετριος σαφως αλλα αναμενομενο για CW αλλα αυτη που παιζει την Λοις...απλα οχι. Και δεν εχουν και χημεια δυστυχως.

Ομως απο σκηνες και εφε εδειξαν καποια πραγματα. Απο υποθεση δειχνει να εχει καποια θετικα σημεια.
Δεν ξερω αν θα με τραβηξει να την δω αλλα ο πιλοτος ηταν καλος οποτε θα δωσω μια ευκαιρια.
Ευτυχως δεν θυμιζει τις υπολοιπες σειρες του arrowverse και ειδικα το Supergirl.

Τώρα στις διακοπές είχα χρόνο και του έριξα μια ματιά. Περισσότερο το ξεκίνησα έτσι για να περάσει η ώρα και να γελάσω λίγο. Όπως είναι κατανοητό μπήκα φουλ προκατειλημμένη. Παιδιά δεν είναι καθόλου κακό. Περίμενα φουλ σαπίλα CW αλλά καμία σχέση. Ειδικά κάπου από την μέση της σεζόν και μετά ανεβάζει και στροφές και έπιασα τον εαυτό μου να θέλει να βάλει στο καπάκι και το επόμενο επεισόδιο. Και μετά διάβασα ότι στην παραγωγή εμπλέκεται και η HBO, όποτε βγάζει ένα νόημα το γεγονός οτι δεν είναι μια ακόμη σειρά του CW.

Γενικά πάντως σου βγάζει κάτι τέρμα διαφορετικό από τις προηγούμενες ταινίες/σειρές που έχουν να κάνουν με Σουπερμαν. Αλλά η δουλειά είναι τέτοια που είναι...ενδιαφέρον διαφορετικό.

@ Συμφωνώ οτι η χημεία μεταξύ των δύο είναι σχεδόν ανύπαρκτη. Μεμονωμένα πάντως σαν χαρακτήρες ψιλοκαλοί είναι. Έγω ακόμη και με την Λοις να φανταστείς δεν έχω τόσο θέμα. Βασικά περισσότερο ενδιαφέρον νομίζω έχει όταν δεν έχουν σκηνές μαζί. Αυτό δεν ξέρω πόσο καλό είναι για μια σειρά που λέγεται Superman & Lois. Βασικά έπρεπε να το πουν Superman or Lois dunato gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Smallville (2001) - Σελίδα 73 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Smallville (2001)   Smallville (2001) - Σελίδα 73 EmptyΠεμ Αυγ 12, 2021 7:47 pm

Έχω αφήσει τα τελευταία επεισόδια αλλά γενικά είναι καλή σειρά. Πιο προσεγμένη συγκριτικά με άλλες που έχει προβάλλει το CW σίγουρα.
Αλλά οι ηθοποιοί μηδενική χημεία. Μεμονωμένα όπως είπες είναι αξιοπρεπείς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

Smallville (2001) - Σελίδα 73 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Smallville (2001)   Smallville (2001) - Σελίδα 73 EmptyΠεμ Αυγ 12, 2021 8:58 pm

felia έγραψε:
Έχω αφήσει τα τελευταία επεισόδια αλλά γενικά είναι καλή σειρά. Πιο προσεγμένη συγκριτικά με άλλες που έχει προβάλλει το CW σίγουρα.
Αλλά οι ηθοποιοί μηδενική χημεία. Μεμονωμένα όπως είπες είναι αξιοπρεπείς.

Μαλάκα από το 6-7 και μετά γίνεται της καργιόλας. Θες να βάζεις τα επεισόδια το ένα μετά το άλλο. Κάνε μια προσπάθεια και δες το. Εμένα δεν με επηρέασε καν το θέμα της χημείας επειδή κυριολεκτικά έχεις να ασχοληθείς με 1000 πράγματα.

Εν τω μεταξύ πέρα από την ωραία δουλεία που έχει γίνει, δεν μπορώ να μην γελάσω με δύο πράγματα.

1. Δεν ξέρω αν με επηρεάζει τόσο το θέμα της έλλειψης χημείας, αλλά έχουν κάνει τέτοια σεναριακή προσέγγιση που η Λοις κυριολεκτικά γράφει στο μ@@νι της τον Σούπερμαν. Δηλαδή αν δεν ήταν Σουπερμαν ο
Σπόιλερ:
, δεν θα ασχολούταν καν με την πάρτη του χαχα. Ούτε για μονόστηλο στην εφημερίδα δεν τον έχει  dunato gelio . Αυτό είναι λίγο παραφωνία σε σχέση με το mythology που της έτρεχαν τα σάλια. Άλλα είναι τέρμα αστείο να το βλέπεις. Δεν ξέρω αν με ενοχλεί τόσο βέβαια.

2. Αυτό έχει να κάνει κυρίως με το mythology του Σούπερμαν βασικά αλλά όταν το βλέπεις πρακτικά δεν μπορείς να μην γελάσεις με το πιο αστείο disguise όλων των εποχών. Ο άλλος έχει 14χρονα παιδιά και έπρεπε να βγάλει τα γυαλιά του για να τα πείσει οτι είναι ο
Σπόιλερ:
. Οτι δηλαδή στο σπίτι δεν τον είχαν δει ποτέ χωρίς γυαλιά ξέρω γω, ή ακόμη χειρότερα τον ζούσαν κάθε μέρα και δεν μπορούσαν να καταλάβουν ότι είτε με, είτε χωρίς γυαλιά είναι το ίδιο πρόσωπο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Smallville (2001) - Σελίδα 73 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Smallville (2001)   Smallville (2001) - Σελίδα 73 EmptyΠαρ Αυγ 13, 2021 1:43 am

Νομίζω έχω δει μέχρι το 5 ή το 6. Όπου να ναι θα προβληθεί το φινάλε (15 επεισόδια για α κύκλο) και θα τα δω τα υπόλοιπα όλα μαζί.


Αλλά γενικά κακά τα ψέματα το όλο Mythology με τα γυαλιά γενικά είναι γελοίο αν και στα κόμικ έχουν βρει τρόπους να το περάσουν (ακόμα και με έκλυση θερμότητας που θολώνει το πρόσωπο του και μετά όσοι τον έχουν δει ως σούπερμαν δεν θυμούνται τα χαρακτηριστικά του, με ταχύτητα σαν του flash ώστε να μην μένουν σταθερά τα χαρακτηριστικά του, ακόμα και mind control και πολλούς άλλους τρόπους) αλλά με τα παιδιά του είναι απλά γελοίο. Ειδικά η φάση με τα γυαλιά.

Ναι σε αυτή την σειρά η Λόις θέλει τον Κλάρκ.
Και γενικά σαν σχέση είναι ισορροπημένη και δεν έχουν τα συχνά γελοία θέματα για να βγάλουν drama. Αλλά από χημεία οι ηθοποίοι άστο καλύτερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

Smallville (2001) - Σελίδα 73 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Smallville (2001)   Smallville (2001) - Σελίδα 73 EmptyΠαρ Αυγ 13, 2021 11:10 pm

Ναι τελειώνει η σεζόν την Τρίτη νομίζω. Τους πήγε πίσω ο covid. Θα γίνει χαμουλης αν κρίνω από το πώς έχουν πάει τα 4-5 τελευταία επεισόδια.

Ίσως επειδή δεν έχουν χημεία δεν το κουράζουν και ιδιαίτερα οι σεναριογράφοι με το να βάζουν περιττό drama μεταξύ τους. Βάζουν εκει μερικές σκηνές που όντως είναι ισορροπημένες και δεν το τραβάνε παραπάνω. Και οι δύο περισσότερο με τα πιτσιρίκια έχουν σκηνές. Γι αυτό και δεν επηρεάζεται καθόλου η σειρά από την έλλειψη χημείας. Δεν το καταλαβαίνεις καν το πρόβλημα γιατί επικεντρώνουν αλλού.

Αρέσει στον χρήστη felia

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Smallville (2001)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 73 από 73Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 38 ... 71, 72, 73
 Παρόμοια θέματα
-
» Smallville_ PILOT episode_ S01E01 (2001)
» smallville videos
» Songs In Smallville
» Smallville 10x20, "Prophecy"

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Superhero tv shows :: Smallville-
Μετάβαση σε: