Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Προσεχως

Πήγαινε κάτω 
+5
melania
filareti
Τέρψη
Eleni7
katroulina
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30, 31  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Προσεχως - Σελίδα 29 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχως   Προσεχως - Σελίδα 29 EmptyΠαρ Νοε 23, 2018 1:13 am




Ποια η διαφορα απο την αρχικη ταινια οταν ετσι κι αλλιως εδω εχουμε μονο CGI;

Υπαρχουν τοσες ταινιες που θα μπορουσαν να γινουν καλες μεταφορες σε live action movies. Οκ δεν λεω το Lion King ειναι κλασσικη ταινια και φυσικα η Disney θα προσανατολιστει στις ταινιες με την μεγαλυτερη απηχηση και βαρυτητα αλλα δεν ξερω. Δεν μου κολλαει καλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

Προσεχως - Σελίδα 29 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχως   Προσεχως - Σελίδα 29 EmptyΠαρ Νοε 23, 2018 11:13 pm

Ρε δε γαμιεστε λεω εγω που φαγαμε την κρυαδα με τον Μουφασα στο παιδικο και πρεπει να το δουμε και σε CGI.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Προσεχως - Σελίδα 29 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχως   Προσεχως - Σελίδα 29 EmptyΣαβ Νοε 24, 2018 12:47 am

Eπαναληψη μητηρ μαθησεως  Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

Προσεχως - Σελίδα 29 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχως   Προσεχως - Σελίδα 29 EmptyΔευ Νοε 26, 2018 9:28 pm

Εγώ πάντως εδώ θα συμφωνήσω με την Ελένη. Σκέφτηκα το ίδιο ακριβώς! Δεν θα αντέξω να τραυματιστώ με την ίδια σκηνή σε 2η εκδοχή. Μου αρκεί μία τραυματική ανάμνηση, δεν θέλω δεύτερη. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

Προσεχως - Σελίδα 29 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχως   Προσεχως - Σελίδα 29 EmptyΔευ Νοε 26, 2018 10:53 pm

felia έγραψε:



Ποια η διαφορα απο την αρχικη ταινια οταν ετσι κι αλλιως εδω εχουμε μονο CGI;

Υπαρχουν τοσες ταινιες που θα μπορουσαν να γινουν καλες μεταφορες σε live action movies. Οκ δεν λεω το Lion King ειναι κλασσικη ταινια και φυσικα η Disney θα προσανατολιστει στις ταινιες με την μεγαλυτερη απηχηση και βαρυτητα αλλα δεν ξερω. Δεν μου κολλαει καλα.


δημιουργικοτητα και φρεσκαδα στις ιδεες της η Ντισνει- ΝΟΤ gelio gelio gelio gelio 

+++++++++++++++++++++
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Προσεχως - Σελίδα 29 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχως   Προσεχως - Σελίδα 29 EmptyΤρι Νοε 27, 2018 12:33 am

xezoulina έγραψε:
δημιουργικοτητα και φρεσκαδα στις ιδεες της η Ντισνει- ΝΟΤ gelio gelio gelio gelio 

+++++++++++++++++++++

Γενικα επικρατει αυτο το πραγμα. Λες και φοβουνται να επενδυσουν σε νεες ιδεες και να παρουν ρισκα και σε τηλεοραση και στο σινεμα. Spin offs, reboots, remakes και τωρα παιρνουν τις κλασσικες ταινιες και απλα ξαναζεσταμενο φαγητο στην ουσια και ουτε καν αυτο γιατι απλα δεν συγκρινεται το Original οσο και αν το προσπαθησουν. Και εδω ρε φιλε...μου αρεσει που το βαφτιζουν και live action ενω και αυτο ειναι animated Laughing 
Οτι να ναι απλα για να οικονομησουν ευκολο και σιγουρο χρημα.

Και καλα πες. Αντε και αποφασισαν να κανουν τετοιες ταινιες...γιατι δεν διαλεγουν ταινιες που οντως θα μπορουσαν να γινουν αξιοπρεπεις μεταφορες; Ακομα και καλες ταινιες αλλα χωρις να τις κανουν ξεπατικωσουρα; Βλεπε Atlantis the lost empire η και ακομα την Anastasia τωρα που πηρε η Disney τα δικαιωματα κτλ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

Προσεχως - Σελίδα 29 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχως   Προσεχως - Σελίδα 29 EmptyΠεμ Νοε 29, 2018 11:02 pm

καλα εδω μιλαμε ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο....το σεναριο ειναι παντελως κοπια ουτε καν για screenplay δεν πληρωνουν Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Προσεχως - Σελίδα 29 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχως   Προσεχως - Σελίδα 29 EmptyΠεμ Νοε 29, 2018 11:24 pm

Μετα το BATB να λες παλι καλα που κρατανε ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο. Θα μπορουσε να ειναι και πολυ χειροτερα Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

Προσεχως - Σελίδα 29 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχως   Προσεχως - Σελίδα 29 EmptyΤρι Δεκ 04, 2018 12:47 am

Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Προσεχως - Σελίδα 29 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσεχως   Προσεχως - Σελίδα 29 EmptyΠαρ Δεκ 07, 2018 8:25 pm

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Προσεχως
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 29 από 31Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30, 31  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Γενικά :: Cinema-
Μετάβαση σε: